• Facebook Social Icon
Edited Image 2014-1-23-16:17:33
Edited Image 2014-1-23-16:17:33

תהליכים אישיים במקדמיה

"אין לך מושג, זה נתן לי כל כך הרבה ברמה האישית. ממש הרגשתי אבודה. כל כך כייף לצאת בהרגשה הזאת. זה נתן לי ביטחון- להיזכר מה טוב (בי), מי אני, בלי כותרות ובלי טייטל"

יובל מלכה

לאחר סיום התהליך:

"ברמה האישית זה אחד הדברים הטובים שעשיתי. מאוד מלמדים אותנו לחשוב בתבניות וזה היה כייף לצאת מהתבנית ולהיזכר מי זאת יובל – מה עושה לה טוב, מבלי לפחד מזה, לחשוב על התחומים דרך עצמי.

זה בין הכלים היחידים שקיימים כיום שלא משנה כמה השוק נזיל, זה תמיד יישאר אותו הדבר וזו החוכמה – תמיד לזכור במה את טובה ומה עושה לך טוב."

כעבור שנה:

"היי הדר :) עברה כמעט שנה מאז שנפגשנו! רציתי לספר לך שהתקבלתי לתכנית "צוערים לשלטון המקומי", שדיברנו עליה וחשבנו שהיא יכולה להתאים לי! :) אני מתחילה ללמוד ממש בעוד שבועיים וממש מתרגשת. תודה על הכל ❤"

יובל מלכה

"התהליך סייע לי להתמקד ולהגדיר, העצים ונתן לי אנרגיה. "הרים אותי" אבל בצורה מפוקחת. היה ממוקד, סייע לי להגדיר מה אני צריכה בשביל להצליח, מה אני מציעה ואוהבת לעסוק בו.

 

אני חושבת שאתם עוסקים במלאכה מבורכת, זכות גדולה הייתה לי לפגוש באנשי מקדמיה. יש לי עוד דרך, ותמיד תהיה ... ואני מקווה לצעוד בה בבטחה ובאמונה גדולה! מחזיקה איתי את הכלים שרכשתי בשתי הפגישות המשמעותיות הללו. תודה על הכלים לצעוד בדרך!"

 

עינת כץ שרוני, סגנית ממונה מחוזית ואחראית גיל רך, התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון, חברת רשת בארגון מעוז. 

 

"אני בתהליך של חיפוש עבודה. קיבלתי כלים לבדוק את המשרות אליהן אני מועמדת ולדרג עד כמה זה מה שאני רוצה או עד כמה יהיה לי שם טוב על סמך שלושת המעגלים.

וזה לא רק בחיפושי עבודה. זה גם בעוד דברים שהחלטתי להוציא לפועל כי זה פשוט עלה, כמו רעיון שהיה לי כבר הרבה זמן.

הבנתי גם למה אני לא כל כך מרוצה מהעבודה הנוכחית שלי ומה מפריע לי בה.

 

התהליך הניע אותי לפעולה במובן שהיו לי רעיונות בראש שלא הוצאתי אותם לפועל, אבל ברגע שכתבתי סיכום של הדברים לתמר בעקבות המפגש, זה ממש עשה לי סדר וידעתי מה הצעד הבא שלי (למרות שאני עדיין לא יודעת על כל הדרך) וגם הוצאתי אותו לפועל.

 

אתן עושות עבודה נפלאה ותהליך שבאמת עובד! תמשיכו כך!"

טלי צוקר

 

 

 

"באתי כשאני לא בטוחה בכל שאני בכיוון הנכון ותוך כדי התהליך קיבלתי המון פידבקים מהסביבה שזה אכן הכיוון שלי וזה נתן לי הרבה ביטחון. אני יוצאת עם תחושה של התחלה. יש לי מיקוד. הכיוון מאוד ברור פתאום. ואני מאוד מתרגשת."

עדי לייטמן

 

"התהליך היה ממש מוצלח ומשמעותי.

רציתי לעדכן שהקורס התחיל לפני שלושה שבועות. הוא סופר אינטנסיבי, מאתגר וכיוצ"ב. האמת שאני נהנה ומרגיש שאני במקום הנכון. דש, ותודה :)"

נתנאל בולג

"הדר המון תודה על הכל היה לי תענוג להכיר אותך ולעבור איתך את התהליך הזה שחידד ניקה המון ערפל סידר את הראש העצים ונתן המון מוטיבציה .

למדתי להכיר את עצמי טוב יותר ולחדד את הדברים שאני אוהבת שמעניינים אותי, שנותנים לי משמעות וחידדתי את הדברים שאני טובה בהם בצורה הכי מסודרת וברורה.

מעבר לזה המון תודה לך ולא רק לחברה כולה. תודה על ההבנה, הפתיחות, הקבלה, ההזדהות והתחושה הנוחה שאת משדרת .

הייתה לי חוויה מאוד טובה ומעניקה.

המון הצלחה בהמשך ואמשיך לעדכן ולהיעזר אם אצטרך

תודה רבה!"

כעבור חצי שנה

"וואי האמת מתרגשת מאוד לקראת הלימודים. ככל שזה מתקרב אני מבינה כמה הבחירה שלי נכונה בקשר ללימודים האלה וכמה אלה באמת הדברים שהכי מעניינים אותי והכי מדויקים לי והמון מזה באמת מהתהליך שעברתי איתך. אז שוב תודה רבה !

לפני כמה שבועות קצת התערערתי וקראתי שוב את הדברים שכתבתי בייעוץ וזה נראה לי בכלל לא קשור למה שאני הולכת ללמוד ואז קראתי את הקורסים של החוגים בתואר ושוב הבנתי כמה זה כן קשור וכמה זה כן הבחירה הנכונה וכמובן שתמיד יש את החששות שאולי זאת לא הבחירה הנכונה אבל אלה החיים ושום דבר לא מחייב אף פעם.

וההרגשה היא שאני מתחילה לצעוד לאנשהו ובחרתי ביבשת הנכונה ועכשיו אני מתחילה את המסע."

נועה כץ

 

 

"הרגשתי שהתהליך מאוד ייחודי בכמה שהוא מותאם לעולם התעסוקתי של היום. מיה הייתה חדה ונעימה להפליא, הכלים שרכשתי ישרתו אותי כעת ובעתיד בוודאות והרגשתי שההחלטה המאוד גדולה שעמדה מולי אט אט החלה להתפרק ושאני מסוגלת לקבל אותה ולדייק אותה לעצמי באופן המיטבי.

הדבר שהכי הפליא אותי והיה נראה לי מאוד נכון ומועיל, הוא השיח דרך הצד החיובי-מה הן החוזקות שלי, מה מניע אותי, מה עוזר לי סביבי. זאת בניגוד לחוויות שליליות שלפעמים אנחנו נוטים בעיקר להימנע מחזרה עליהן. ההסתכלות על חוויות העבר באופן במיקרו והמאקרו אפשרו לי להגיע לתובנות מדויקות מאוד לגביי ולגבי עולם התוכן שלי באופן כללי, כאלו שמנוסחות בשפה שאינה שגורה בשיח התעסוקתי היום יומי- אבל הן משמעותית רלוונטיות ומועילות יותר בתהליך האישי שלי. הופתעתי גם מכמה מידע יכולתי לחלץ ממה שהרגשתי שהוא מעט ניסיון עבר.

לגבי מיה המנחה, הרגשתי שהיא יוצרת תקשורת מאוד נעימה, קרובה ופתוחה ובו זמנית מאוד ממוקדת בתהליך וחשיבותו. המתודות היו ברורות, היא עזרה לי ללמוד את הכלים וליישמם בעצמי ללא תלות בה ועודדה אותי להבין את התהליך ליצירת עצמאות תוך שהיא מציעה תמיכה מתמדת.

מאוד נהניתי, אתם נהדרים ומבריקים ואני מאוד שמחה שבחרתי לעשות את התהליך, לנקודת הזמן הנוכחית שלי וגם להמשך."

גל רייס

"הגעתי לתהליך עם הרבה חששות לגביי בחירת הלימודים לתואר ראשון. במהלך התהליך הרגשתי שלא "מנחיתים" עליי הצעות תעסוקה על פי היכולות שלי בלבד, אלא בחשיבה ובהקשבה שלי לעצמי ושל הדר אליי הצלחתי למצוא את התשובות שחיפשתי עם תוספת של שאלות מכווינות שמקדמות אותי להמשך. בדרך גם למדתי את שיטת הבירור והחשיבה, שאילת השאלות המכווינות, שאני מקווה שאשתמש בה גם בפעם הבאה שאתקל בהתבלטות.

התהליך עזר לייצר אצלי בהירות וסדר במחשבות. הגעתי לתהליך כשאני יודעת שאני רוצה ללמוד רפואה סינית אבל לא לעבוד בזה כמקצוע. במהלך התהליך התבהרו לי שתיים - שלוש אפשרויות עיסוק שיכולות להתאים לי והתבהרו לי החוזקות שמובילות אותי להצלחה בתחומים מסוימים ועליהם כדאי לי לשים דגש.

התהליך הניע אותי לעשייה בפועל כי הגעתי עם רצון להחליט על לימודים לשנה הבאה לפניי התהליך, אבל התחושה היא שהתהליך גרם לי לזרז את הבירור מול אנשים ואוניברסיטאות וקידם אותי להרשמה ללימודים לתואר ראשון כבר בחודש זה.

יצאתי מהתהליך בדיוק עם מה שחיפשתי ומעבר לזה.

הדר הייתה מאוד נחמדה ונעימה מהרגע הראשון וזה גרם לי להרגיש בנוח להעלות חששות ובלבול. היא הייתה מאוד חדה וידעה לדקור ולהגיד בדיוק את מה שניסיתי להביא מתוך החוויה.

תודה רבה! הדרך שבה אתם עושים את התהליך היא נפלאה ואני שמחה שזכיתי לעשות את התהליך דרככם!"

דקל גולדפינגר


"לפני שהתחלתי את התהליך במקדמיה הייתי קצת סקפטית לגבי עד כמה התהליך הזה באמת יכול לעזור לי. המטרה שלי הייתה להבין האם התפקיד שאני נמצאת בו היום הוא באמת התפקיד המתאים עבורי, והאם יש משהו בחוץ שיותר נכון בשבילי. מה שהבנתי אחרי שהתחלתי במקדמיה, זה שהבעיה בכלל לא הייתה איפה אני עובדת ואיזה תפקיד אני עושה, אלא מאפיינים ספציפיים שהפריעו לי במקום שהייתי בו והאם זה משהו שאצליח להתגבר עליו. הרגשתי שמקדמיה הצליחה לעשות לי סדר במחשבות, לקחת את כל התחושות שלי ולסדר אותם, על מנת שאוכל להבין בצורה יותר ברורה מה אני באמת צריכה. המסקנה הייתה שדווקא מקום העבודה שאני נמצאת בו כן יכול להיות נכון עבורי - אבל אני צריכה לעבור תהליך מסוים  על מנת לצבור ביטחון ובאמת להשתלב, זה מה שמקדמיה עזרה לי לעשות. הבנתי שלעבוד בקבוצות עוזר לי למצוא את מקומי, מקצועית וחברתית, ולמדתי איך להעביר את התחושות שלי בצורה מקצועית למנהל שלי. למשל, שלא יזרוק אותי למים וכן יתן לי את הזמן ללמוד- שזו השיטה הכי נכונה עבורי- ולסמן בדיוק באילו דברים אני צריכה את ההכוונה מהצוות, אחרת כנראה שלא הייתי מגיעה אליהם לבד."

שרון כהן

מכירים את זה ששואלים אתכם מה המקצוע שלכם? או מה אתם בדיוק מחפשים? או מה הקשר בין מה שלמדתם לבין מה שאתם עובדים? ואתם מוצאים את עצמכם מסתבכים עם התשובה?

כי בעצם, אתם מבולבלים, לא בטוחים באיזה כיוון להתמקד, לא בטוחים שאתם במקום הנכון לכם, אולי מרגישים שאתם מתפשרים על משהו שהוא בסדר אבל לא מעבר לזה ובעיקר מרגישים איזשהו חוסר אונים גדול של איך לעזאזל יוצאים מזה?

 

החדשות הטובות הן שאתם לא לבד. והבעיה היא לא בכם אלא בשוק העבודה שהתהפך.

בעשורים האחרונים, הוא נפרץ דרמטית. נפתחו אפשרויות אינסופיות שמתרבות ומשתנות מיום ליום. מי חשב לפני כמה שנים שילדים בני 10 יעשו מיליונים מסרטוני יוטיוב?? ועדיין, מצפים מאיתנו לדבר ולנהל את הקריירה שלנו כאילו אנחנו ב-1950.

והחדשות העוד יותר טובות הן שיש דרך אחרת להגדיר את עצמנו ולנהל את הקריירה שלנו. העולם כבר לא עובד בתבניות ואנחנו כבר לא חייבים להיכנס אליהן.

 

אז מה אנחנו עושים?

בתהליך מאוד קצר וממוקד, אנחנו מאפשרים לכם למצוא את המילים המדויקות להגדיר את מי אתם ומה אתם רוצים לעשות בעולם הזה, קודם כל לעצמכם ואחר כך גם החוצה, לכל מי שרוצה לדעת.

 

הרעיון הוא לצאת מהמקום ההשוואתי שבו אנחנו נמדדים על אותה סקאלה מול אנשים אחרים (ציונים. ציונים. ציונים) ולשים את הפוקוס עליכם ועל מה שיש לכם להציע לעולם. לתת לזה מילים מאוד ברורות ושפה מאוד פשוטה שאפשר להשתמש בה, לא רק בצומת הנוכחית, אלא בכל צומת בעתיד. המטרה שלנו היא שלא תחזרו אלינו בפעם הבאה שתתלבטו (אם כי, אתם תמיד מוזמנים :)).

 

למי התהליך מתאים?

לכל מי שנמצא בצומת הכרעה בקריירה - למי שמתלבט מה ללמוד, למי שסיים מה ללמוד ומתלבט מה לעשות עם זה, למי שעובד אבל לא מרגיש שהוא נמצא במקום הנכון, למי שמרגיש מיצוי ומחפש כיוון חדש.

 

והחשוב ביותר, התהליך הזה מתאים למי שלא מחפש תשובות מגורמים חיצוניים או בעזרת אבחונים ושאלונים אלא שרוצה למצוא אותם בעצמו. בעולם העבודה החדש, אנחנו כבר לא מחפשים יותר להבין מה אנחנו יכולים לעשות אלא מה אנחנו רוצים לעשות. כי בסוף, אנחנו רוצים ליהנות בעשייה שלנו ולהרגיש משמעותיים.

במקדמיה אנחנו מאמינים שהמומחה הכי גדול לעצמכם הוא אתם ושמה שחסר לכם זה הכלים לחלץ את המידע שלכם החוצה, להמשיג אותו ודרך זה לייצר בהירות ולקבל החלטות בצורה פשוטה ושלמה.

 

עם מה אתם יוצאים?

  • עם הרבה יותר סדר במחשבות, בכוונות, בהגדרה העצמית שלכם ועם תוקף פנימי הרבה יותר חזק לקבלת - החלטות תעסוקתיות.

  • ה-DNA התעסוקתי שלכם נכון להיום (תיכף נסביר מה זה אומר)

  • דרך וכלים לתקשר את ה-DNA שלכם החוצה לעולם

  • כלים לחיפוש הזדמנויות וכיוונים שהכי מתאימים ל-DNA שלכם

  • כלים ושפה שתוכלו להמשיך להשתמש בהם גם בצמתים הבאות

איך נראה תהליך מקדמיה אישי?

התהליך מתחיל בהיכרות טלפונית עם המנחה שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

לאחר מכן, תופנו לעבודה מקוונת מקדימה שכוללת חשיפה למודלים של מקדמיה והכנת תרגיל מקדים לתהליך כולו.

לאחר מכן יתקיימו 3 מפגשים אחד על אחד וביניהם משימות לקידום התהליך בין המפגשים.

 

קצת על המפגשים -

 

מפגש ראשון: איפה אני בעולם החדש?

בפגישה זו נשתמש באינפורמציה שיש לכם על עצמכם מתוך התנסויות העבר ונבנה ביחד את ה-DNA התעסוקתי שלכם- מה מייצר אצלכם מוטיבציה פנימית לעשייה? מה החוזקות המאוד ייחודיות שאתם מביאים לעולם? למה אתם זקוקים כדי להיות במיטבכם? קורה בפגישה הזו איזה קסם שאנחנו מסתכלים על חוויות שונות ומבינים שגם אם הכותרת שלהם שונה, הליבה היא משותפת. ויש איזו קוהרנטיות אצל כל אחד מאיתנו שמאוד מרגש לחשוף אותה.

 

מפגש שני: מיתוג עצמי

בפגישה הזו, במטרה לאפשר לכם לתקשר בצורה פשוטה את עצמכם לעולם, נתמצת את ה-DNA שבנינו לפסקה קצרה שמציגה את העיקר. בנוסף, נייצר כותרת מקצועית שהיא ייחודית לכם ושקל לדבר אותה (גם עם הדוד מהעולם הישן).

 

מפגש שלישי: מה הלאה?

בפגישה הזו, ניתן לכם כלים בעזרתם תוכלו לבחון כיוונים ואפשרויות בהתאם ל-DNA שלכם. נדבר על איזה שאלות לשאול? ואת מי? ואיך תוכלו לאסוף עוד אינפורמציה על כיוון שמסקרן אתכם? בפגישה זו גם נדבר על מה אתם צריכים כדי לצאת לדרך.

איפה זה מתקיים?

חלק מהפגישות הן פרונטליות וחלק מקוונות. הפגישות הפרונטליות מתקיימות על כוס קפה נעימה בבית קפה שקט, באזורים שונים בארץ.

אני רוצה גם
כל מה שצריך זה להשאיר פרטים